Kas ir žurnālistika? Kam un kāpēc tā ir vajadzīga? Kā atšķirt īstu žurnālistiku no reklāmas vai propagandas? Vai sociālie tīkli arī ir mediji? Vai tie ar mums manipulē? Kā neuzķerties uz viltus ziņām? Kāpēc ir svarīgi būt gudram mediju lietotājam un satura radītājam?

 

 

“Pilna doma” ir mediju pratības iniciatīva Latvijas 10. – 12. klašu skolēniem un viņu skolotājiem. Kopā centīsimies atbildēt uz šiem un citiem jautājumiem par medijiem Latvijā un pasaulē.

 

 

Pēti un noskaidro

“Pilna doma” piedāvā pilnīgāko mediju pratības mācību materiālu KRĀTUVI latviešu valodā. Tajā atradīsiet Latvijas žurnālistu VIDEOLEKCIJAS par to, kas ir laba žurnālistika, kā arī mācību stundu plānus ar piemēriem un uzdevumiem. Skolotājiem piedāvājam arī Latvijas situācijai adaptētus Zviedrijas Valsts mediju padomes MĀCĪBU MATERIĀLUS ar gataviem stundu plāniem par propagandu, slēpto reklāmu, sociālo tīklu konstruēto realitāti , naida runu un citām svarīgām tēmām. Šie materiāli tapuši ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu.

Sadaļā TĪRI FAKTI  atradīsiet Latvijas Radio jauniešu kanāla “Pieci” sagatavotos video, kas atraktīvā un viegli uztveramā veidā palīdzēs neapjukt sociālo tīklu un citu mediju informācijas straumē. Skolēniem piedāvājam arī MEDIJU ŠPIKERI – īsus un praktiskus padomus sava žurnālistikas satura veidošanai. Tie būs īpaši noderīgi, piedaloties mūsu konkursā.

 

 

Mācies darot

Pilna doma aicina vidusskolēnus apgūt mediju pratību praksē, darot to kopā ar Latvijas labākajiem žurnālistiem. Ar klasesbiedriem vai citiem savas skolas jauniešiem izdomā, kādu žurnālistikas darbu jūs gribētu radīt un piesakieties KONKURSĀ. Iesūtiet savu ideju līdz 15.janvārim un saņemsiet iespēju to noslīpēt un attīstīt profesionāla žurnālista – mentora vadītā seminārā, savukārt labāko ideju autoriem šādu atbalstu nodrošināsim arī visā tālākajā darba veidošanas gaitā. Pajautā skolotājam – varbūt kvalitatīvs raksts, videosižets vai grafisks darbs par aktuālu tēmu var kļūt par tavu šā gada skolas mācību projektu? Svarīgi: mentoru atbalsts būs pieejams gan latviešu, gan krievu valodā, bet konkursa darbus var gatavot pēc izvēles latviešu, krievu vai angļu valodā. Visus konkursa nosacījumus lasiet projekta NOLIKUMĀ .

 

 

Svini

Divdesmit vai vairāk labāko darbu autorus aicināsim uz apbalvošanu 2018.gada 13.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur svinēsim kopā ar reperiem Edavārdi un Ansis. Uzvarētāji saņems profesionālajai izaugsmei vērtīgas balvas – iespēju publicēt konkursa darbus sabiedrisko mediju portālā LSM un dalību žurnālistu vadītā meistardarbnīcā Latvijas Televīzijā. Projekta atbalstītāji sola arī vairākas vērtīgas speciālbalvas. Piesakies sadaļā KONKURSS!