Meklētājprogrammas nav neitrālas

Kāpēc ir svarīgi zināt, kā darbojas meklētājprogrammas? Jo tās dažādos veidos ietekmē mūsu meklēšanas rezultātus. Tie, kas vēlas sasniegt mūs ar vēstījumu vai vēlas kaut ko pārdot, var ietekmēt mūsu meklēšanas rezultātus.

Ja jūs zināt, kur ir pieejama jūsu meklētā informācija, varat doties tieši uz šo vietni. Piemēram, A/S “Pasažieru vilciens” ceļojumu plānotājā ir atrodami vilcienu pienākšanas/atiešanas laiki. Ja nezināt, kur tieši vērsties, varat izmantot meklētājprogrammu.

 

Kas ir meklētājprogramma?

Meklētājprogramma ir programma, kas palīdz mums atrast tiešsaistē nepieciešamo informāciju. Lietotājiem parasti šie pakalpojumi ir bezmaksas, taču tos vada uzņēmumi, kuri vēlas nopelnīt. Uzņēmumu ienākumi veidojas no reklāmām, kas redzamas apmeklētājiem. Dažos gadījumos lietotājam var likt iekasēt maksu par papildu meklēšanas funkciju izmantošanu.

Visbiežāk lietotā meklētājprogramma ir Google, ko vada ASV uzņēmums Google Inc. “Gūglēšana” ir kļuvusi tik pašsaprotama, ka var viegli aizmirst, ka meklēšanas rezultāti nav neitrāli. Rezultātus daļēji nosaka, kas veic meklēšanu, un daļēji, kādi uzņēmumi vēlas sasniegt attiecīgo cilvēku ar savu mārketingu.


icon-download Meklātājprogrammas. Uzdevumi.


Atpakaļ