Kur samontēt video bez maksas?

Video montāža ir pēdējais ziņu sižeta veidošanas posms. Ir svarīgi tam atlicināt pietiekami daudz laika, sevišķi, ja tā ir tava pirmā pieredze video montēšanā. Taču vismaz par naudu vari neuztraukties — jaunajiem žurnālistiem ir pieejamas daudzas iespējas samontēt savus video pilnīgi bez maksas.

Bezmaksas video montāžas programmas datoriem:

  • Populārākais bezmaksas video montāžas rīks Apple datoriem ir iMovie — šī programma ir MacBook programmatūras standartā un tā nav lejuplādē, tikai jāizpēta un jāsāk darīt.
  • Savukārt datori uz Microsoft Windows bāzes parasti ir aprīkoti ar Windows Movie Maker programmu, kas ļauj gan konvertēt video dažādos formātos, gan rediģēt to.

Bezmaksas video montāžas lietotnes viedtelefoniem:

  • Ja savu sižetu esi filmējis ar TELEFONA PALĪDZĪBU, tad arī samontēt to vari turpat telefonā.
  • Tehnoloģiju portāls Mashable ir APKOPOJIS 10 lieliskas video montāžas aplikācijas, kas darbojas gan Android, gan Apple viedtālruņos. Atliek tikai izvēlēties un darboties!

Piemēri:

 

Azartspēles (Majoru vidusskola)

Kad īstā programma vai lietotne atrasta, ir labi pasmelties montāžas paņēmienu idejas. Šajā sižetā izmantota dinamiska montāža — kadri ir īsi, tie ātri pārslēdzas uz nākamajiem, kas padara visu sižetu kustīgāku. Taču nepārspīlē — pārāk jestra montāža var apgrūtināt tavu skatītāju uztveri.

 

Interneta sekas (Aizputes vidusskola)

Tuvplāni, vidējie un kopējie plāni ar cilvēkiem kadrā, kā arī palēninājumi un vairāku kadru salikumi — šajā sižetā izmantots plašs paņēmienu klāsts, kas padara to interesantāku skatītājam un ļauj noturēt uzmanību.


Atpakaļ