Kas ir propaganda?

Propaganda ir informācija no viena vai vairākiem sūtītājiem vienam vai vairākiem adresātiem. Sūtītājs vēlas, lai saņēmējs mainītu savus uzskatus un galu galā mainītu savu uzvedību. Ziņojumiem var būt dažādi veidi. Tas var būt teksts, skaitļi, attēli vai simboli, kuru mērķis ir ietekmēt viedokļus, vērtības vai darbības noteiktā virzienā.

Arvien vairāk cilvēku meklē daļu ziņu internetā, un bieži tās atrodamas sociālajos medijos. Tradicionālo ziņu kanālu, piemēram, televīzijas, radio un avīžu nozīme ir ievērojami mazinājusies, kas rada augstākas prasības mums kā plašsaziņas līdzekļu lietotājiem. Kas ir patiesība un kas ir meli? Izpratne par to, kā ziņojumi tiek mainīti, kā arī viltus ziņu un propagandas atpazīšana ir galvenās kompetences mūsdienu mediju vidē. Mūs var īpaši aizskart ziņa, kas vērsta uz kādu mums tuvu mērķa grupu, piemēram, meitenēm, piecpadsmitgadniekiem vai suņu īpašniekiem.


Propagandas un attēla spēks 

Šo prezentāciju varat parādīt skolēniem klasē. Tās mērķauditorija ir vidusskolas skolēni, bet to var izmantot arī pamatskolā. Prezentācija beidzas ar praktisku uzdevumu.Atpakaļ