Kas ir infografika, un kāpēc tas ir forši?

Infografika ir veids, kā vizuāli prezentēt skaitliskus datus. Infografikās var izmantot gan ierastos pīrāga, līniju un stabiņu grafikus, gan ikonas, attēlus un vārdus, bet vislabāk ir šos paņēmienus kombinēt. Galvenais inforgrafikas uzdevums — padarīt skaitļus vieglāk uztveramus un iegaumējamus.

 

Kā tikt pie smukas infografikas?

  • Izvēlies tēmu — kuri dati tavā rakstā vai sižetā izskatās pārāk grūti uztverami vai garlaicīgi skaitļu veidā un prasa vizualizāciju?
  • Atrodi rīkus — internetā var uziet neskaitāmas lapas, kas ļauj izveidot iespaidīgas infografikas pilnīgi par brīvu. Izmēģini mūsu pašu Latvijas izgudrojumu infogram vai saguglē savējo!
  • Mācies un iedvesmojies — velti laiku tam, lai iepazītos ar labiem infografiku piemēriem. Tas dos tev labāku izpratni par lietu un motivāciju darboties.

 

Piemēri:Vienkārša un skaidra infografika par prezentācijas prasmēm un publisko runāšanu, kur izmantotas gan norādes, gan teksts, gan statistika ar procentpunktiem.

 

 

Sociālie tīkli

(Tukuma Raiņa ģimnāzija)

Ja jautājums, ko vēlies ilustrēt, ir vienkāršs un atbildams ar “jā” vai “nē”, droši izmanto tradicionālo pīrāga diagrammu — tā ļauj skatītājiem ātri uztvert vienas atbildes pārsvaru pār otru.

 

Plastmasas maisiņu spožums un posts

(Grobiņas ģimnnāzija)

Lieliska analīze par to, kuros Grobiņas veikalos tiek izmantots vislielākais maisiņu skaits. Taču šoreiz uzraksti ir pārāk mazi un informācijas pārāk daudz, lai to viegli uztvertu. Šādā izskatā tas drīzāk ir parasts grafiks — par infografiku to varētu pārveidot, izmantojot dažāda izmēra maisiņu attēlus proporcionāli to skaitam, bet pārmaiņas pa gadiem attēlojot ar bultiņām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Atpakaļ