Sadaļā “Videolekcijas” iekļautas piecas video formātā veidotas lekcijas, kurā Latvijas vadošie žurnālisti stāsta par to, kā top kvalitatīva žurnālistika. Lekcijām pievienoti stundu plāni ar konkrētu piemēru analīzi, uzdevumiem un ieteicamo papildu literatūru.

Kāpēc pašvaldību izdevumi nav žurnālistika

Laikraksta Neatkarīgās Tukuma Ziņas galvenā redaktore Ivonna Plaude skaidro, kādu ļaunumu demokrātijai nodara pašvaldību izdevumi un kāpēc tiem nav nekā kopīga ar neatkarīgiem un uzticamiem medijiem.

Fotoredaktora darbs – kas jāņem vērā pirms bilžu publicēšanas

Kā neuzķerties uz viltotām bildēm? Kā pārbaudīt, vai internetā atrastā fotogrāfija ir īsta? Kas jāņem vērā bildējot, ja vēlies, lai fotogrāfija būtu publicējama? Stāsta portāla Delfi fotoredaktors Kārlis Dambrāns.

Žurnālistikas pamatprincipi

Redakcionālā neatkarība, objektivitāte, abu pušu viedokļu uzklausīšana, precizitāte. Par šiem un citiem kvalitatīvas žurnālistikas pamatprincipiem stāsta žurnāliste un Baltijas mediju izcilības centra direktore Rita Ruduša un portāla LSM krievu versijas galvenais redaktors Aleksandrs Krasņitskis (krievu val.).

Televīzijas reportāža

Kā no divas stundas filmēta materiāla radīt divu minūšu sižetu, kurā pateikts un parādīts svarīgākais? Kā saņemt svarīgas atbildes no cilvēkiem, kuri runāt nevēlas? Par televīzijas reportiera darba niansēm stāsta Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta žurnāliste Olga Dragiļeva.

Žurnālistikas jaunie formāti

Svarīgu un aktuālu informāciju var ietvert arī lakoniskos un izklaidei līdzīgos formātos – interaktīvās spēlēs, komiksos, videografikās u.c. Portāla LSM galvenā redaktore Marta Cerava stāsta, kādus jaunos formātus digitālajā vidē strādājošie mediji izmanto auditorijas piesaistē.

Faktu pārbaude

Kā pirms raksta vai sižeta publicēšanas pārbaudīt tajā minētos faktus? Kā saprast, vai informācija sociālo tīklu ierakstā ir patiesa un pievienotā bilde nav viltojums? Stāsta pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica žurnāliste Inga Spriņģe.

Pētnieciskā žurnālistika

Kas ir pētnieciskā žurnālistika? Kādi ir tās mērķi? Latvijas Televīzijas žurnālists Guntis Bojārs stāsta, kā atrast tēmas un ar kādiem paņēmieniem vislabāk noskaidrot patiesību.